Поточна аналітика

«Зближення» з Росією в Україні вже почалося – з РПЦвУ

Вищі ієрархи РПЦ в Україні, які вперто називають себе Українською православною церквою, не приховували своєї радості після обрання на посаду Президента України В.Зеленського. Церква, яка мала б бути поза світською політикою, всіляко вітала і благословляла нового очільника держави. З ним пов’язувалися надії на гальмування чи навіть припинення процесів утвердження власне української церкви.

І, схоже, вони таки мали рацію.

Президент займає позірно нейтральну позицію щодо церков. Питання щодо передачі частини споруд Києво-Печерської Лаври українській церкві чи юридичного закріплення у назві зв’язку частини православних громад з РПЦ Зеленський у публічній площині називає не його компетенцією.

Однак практика, яка є критерієм істини, свідчить про толерування чинної владою активних проросійських елементів у РПЦ в Україні.

Президент вперто продовжує називати Російську православну церкву в Україні «УПЦ», що відображено і на офіційному сайті.

Куратором напрямку релігії в офісі Зеленського був призначений тодішній перший заступник глави ОП Сергій Трофімов, який не приховує своїх симпатій до РПЦ, підтримує тісні стосунки з головним спонсором РПЦ в Україні В.Новінським, і який публічно став на захист УПЦ (МП). І вінчав Трофімова з його нареченою особисто предстоятель УПЦ МП Онуфрій. І хоча згодом Трофімов був звільнений зі своєї посади, загальний вектор ставлення до московської церкви був заданий.

За нової влади в Україні сформувалася ціла мережа впливових політиків, які трудяться над відновленням монополії Російської церкви та планують репресії проти Православної церкви України.

Відомий українофоб, призначений намісником київської Лаври, Павло Лєбєдь подає до суду на 5 Канал. І, за дивним збігом обставин, адвокатом Павла Лєбєдя у цій справі буде Олена Ісаєвська – рідна сестра і партнер по бізнесу Андрія Портнова, який повернувся до України з бігів після обрання Зеленського президентом.

Значно ускладнився перехід громад до Православної церкви України через перешкоджання т.зв. «Української православної церкви Московського патріархату» (РПЦвУ). Про гальмування процесу переходів до ПЦУ з боку частини українського чиновництва та кліру РПЦвУ сказано вже багато. Про це заявляв директор Департаменту у справах релігій і національностей Андрій Юраш, на зрощення топ-чиновників та московських архієреїв прямо вказувала політтехнолог Олеся Яхно. 

Національна поліція на Вінниччині фактично працювала на РПЦ і блокує добровільне приєднання парафій до ПЦУ.

У Офісі Президента, який активно піарився на карантинних заходах, жодним чином не відреагували на ігнорування протиепідемічних обмежень з боку РПЦ в Україні.

Окрім того, Президент Володимир Зеленський на прохання РПЦ своїм указом виключив із санкційного списку України громадян Російської Федерації Олексія і Дмитра Ананьєвих, які є спонсорами Російської Православної Церкви

І поки в ОП відбувається підготовка візиту Вселенського патріарха в Україну, в Києво-Печерській Лаврі відбувається «Вознесенський православний ярмарок», в якому беруть участь «гастролери» з Мурома, Пскова, Оренбурга та Омська, а також з окупованого Криму.

За отриманою інформацією, всіх їх запрошували безпосередньо з Лаври і запевняли, що тепер, за часів Зеленського, відносини з Росією налагодяться і тому для торговців з Росії у Києві буде безпечно.