Поточна аналітика

«Зелена влада» не зможе більше прикриватися коронавірусом

Американський інвестиційний банк J.P. Morgan прогнозує, що світова пандемія коронавірусу закінчиться у 2022 році. У банку вважають, що наступного року світова економіка матиме змогу повністю відновитися.

Вже цього року більшість здорових економік світу демонстрували явне зростання. Наприклад, сусіди України у ЄС. Станом на вересень цього року ВВП в єврозоні у порівнянні з тим же періодом попереднього року зріс на 14,3%, а у в цілому по ЄС – на 13,8%. Економіки США та Китаю піднялися вище свого рівня до пандемії.

Це означає, що «команда Зе» не зможе більше прикриватися пандемією як причиною економічних негараздів у країні. Адже вже давно зрозуміло, що основна причина економічного відставання – це провальна економічна політика урядів Зеленського.

На тлі покращання прогнозів для більшості європейських країн, у порівнянні з початком року, то й же банк J.P. Morgan погіршив прогноз зростання реального ВВП України майже вдвічі з 4,5% до 2,3% у 2021 році.

І хоча поки що банк зберіг прогноз на 2022 рік у вигляді зростання ВВП України на 5% –аналітики J.P. Morgan допускають ще слабше зростання ВВП в Україні у четвертому кварталі і, як наслідок, зростання на 2% або менше реального ВВП у 2021 році.

При цьому аналітики іншого американського інвестбанку – Morgan Stanley – знизили оцінку зростання ВВП України на 2022 рік до 3,5% з 4,2%

Українці виживають не завдяки, в супереч політиці «зеленої влади», а також внаслідок високого рівня https://euroin.org.ua/kredytna-kabala-dlya-ukrayintsiv-neefektyvna-polityka-vlady-chy-prykhovana-bidnist%ca%b9/«тінізації» економічного життя. Рівень тіньової економіки в січні-червні 2021 року становив щонайменше 31% ВВП, причому два методи з чотирьох показали підвищення рівня «тіні» (електричний і монетарний).

Щоправда, у «зеленої» влади новий тренд – вони воліють взагалі не бачити проблем. Яскрава ілюстрація – виступ Зеленського з посланням, де була змальована райдужна картина паралельної реальності, що має мало спільного з повсякденним життям українців.

Складається враження, що «команда Зеленського» свято впевнена у тому, що якщо розказувати всім про «небувалі успіхи» у віртуальному просторі, то вони якимось чином автоматично проявляться у реальному житті.

Свого часу, коли Шмигаль заявляв про економічні успіхи свого уряду та відновлення економіки, оприлюднені дані Державної служби статистики свідчили, що реальний обсяг внутрішнього валового продукту (ВВП) в першому кварталі 2021 року скоротився порівняно як із попереднім кварталом, так і з аналогічним періодом 2020 року.

Тож не виключено, що «зелені» і далі робитимуть вигляд, що все гаразд, а економіка росте, попри реальну економічну кризу, спричинену некомпетентністю і корупцією.