Поточна аналітика

Зеленський діє синхронно з речниками РФ

Наразі спостерігаємо дивну синхронізацію заяв вищого керівництва України з офіційною позицію Росії щодо можливого вторгнення останньої.

Канал CNN, спираючись на інформацією від анонімного «українського посадовця високого рівня», повідомив, що у розмові з президентом США Джо Байденом Зеленський 27 січня заперечував серйозність російського вторгнення. І хоча всі сторони заперечили цю інформацію, подальші заяви представників Української влади свідчать про достовірність такого перебігу діалогу.

Вже наступного дня у спілкуванні з іноземними журналістами чинний президент України закликав світових лідерів та засоби масової інформації «не нагнітати паніку» щодо війни з Росією, бо це, мовляв, шкодить економіці України.

Нібито ми можемо «втратити економіку» не через кричущий дилетантизм і корупцію «зеленої влади», а через якесь «нагнітання».

За кілька днів до цього він фактично назвав «фейком» повідомлення західних партнерів щодо можливого вторгнення Росії.

У цей час про «миролюбність» і відсутність намірів нападати на України неодноразово заявили і Лавров, і його заступники.

А секретар російського Радбезу Патрушев, з яким Зеленський міг таємно зустрічатися в Омані, навіть похвалив Зеленського за озвучування тез кремлівської пропаганди: «Наразі говорять про те, що Росія загрожує Україні. Повне безглуздя. Немає жодної загрози. Самі українці, зокрема офіційні особи, заявляють, що жодної загрози немає».

  • Процитувало Володимира Зеленського і посольство Росії у Великій Британії.

Чи не є така похвала ворога приводом для жорсткої відповіді Зеленського – хоча б на тому ж рівні, що й відповідь партнерам з США?

Але ні, жодного слова, навіть з боку Подоляка чи найнятих ним «незалежних блогерів».

Намагання не дратувати агресора, фактично підіграючи йому може дорого коштувати Україні.

Така недалекоглядна позиція Зеленського веде до охолодження міждержавних відносин України з США, підриває міжнародний авторитет нашої держави, представляючи її ненадійного і непередбачуваного партнера.

Тобто абсолютно пртилежне від «світової впевненості в Україні» та «стабільність і надійність України як партнера», про які говорив іноземним дипломатам сам Зеленський.

Дійшло до того, що заступниця міністра оборони Ганна Маляр захищає Росію, безапеляційно стверджуючи, що інформація про спрямування Росією запасів крові до українського кордону не відповідає дійсності.

Що далі? Скоро услід за Лавровим і Путіним влада говоритиме, що Україна нібито не готова до членства в НАТО і прийняття України до Альянсу «порушить баланс сил»? Або що у війну з «братньою Росією» Україну втягує «Захід».