Поточна аналітика

Зеленський не ухвалив жодного конкретного рішення у зв’язку з визнанням «ЛДНР» Росією

У своєму відеозверненні за підсумками засідання РНБОУ, яка не прийняла (навіть про людське око) жодного конкретного рішення у ситуації визнання Росією «ЛДНР» запевнив, що «причин для безсонної ночі нема».

Але так і не назвав Росію агресором, заявивши, що «добре розрізняє провокації та наступ військ агресора». Тобто фактична спроба анексії частини території України не є актом агресії в його розумінні. Адже війна війною, а серіал «Свати» має продаватися у Росії…

Так і не назвав, що конкретно буде здійснено в цій ситуації, знову очікуючи дій від наших союзників. Зате знову голослівно заявив, що «нікому нічого не віддасть».

  • Нагадаємо, що трохи більше року тому Зеленський зазначив, що, якби він був президентом у 2014 році, коли Росія окупувала Крим, він би не допустив появи на півострові «зелених чоловічків»: «Вибачте, якби я тоді був Президентом, ми б там всі вмерли в Криму, але ми б туди «зелених чоловічків» не пустили. А якби не пустили туди «зелених чоловічків», то Росія не допомагала б сепаратистам і не була б на сході України».
  • 10 жовтня 2019 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що Україна більше не втратить території.

І ось нині він опинився в непростій ситуації – прийняти принизливе закріплення «замороженого конфлікту» з втратою територій або оголосити війну та спробувати силою відновити міжнародно визнані кордони своєї країни. Але поки що воліє взагалі нічого не робити, розраховуючи, мабуть, що все саме собою якось розсмокчеться.