Поточна аналітика

Зеленський недооцінює загрозу з боку Росії

За інформацією CNN від анонімного «українського посадовця високого рівня», президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський у телефонній розмові посперечалися про те, наскільки серйозна загроза російського вторгнення.

 • За його словами, Байден казав Зеленському, що є загроза швидкої російської атаки і вторгнення майже безсумнівно буде.
 • Зеленський, у свою чергу, наполягав, що загроза від Росії «небезпечна, але неоднозначна» і немає впевненості, що напад буде.
 • Він також зазначив, що українська розвідка по-іншому бачить загрозу. «Український лідер вказав на нещодавній прорив у переговорах з Росією в Парижі, сказавши, що сподівається, що угода про припинення вогню з повстанцями на сході України буде дотримана».

І США, і Україна спростовують цю інформацію. Але попередні заяви та «відосики» Зеленського дають підстави вважати, що інформація CNN цілком може відповідати дійсності.

Більше того, під час тривалої  ганьби під назвою «зустріч Зеленського з закордонними ЗМІ» сам Зеленський фактично відтворив основні тези «джерела» з його оточення.

Складається враження, що Зеленський та його оточення не усвідомлюють рівня загрози або свідомо ігнорують його – з якихось інших, відомих лише їм міркувань.

 • Вже кілька місяців західні партнери України – передусім США та Велика Британія – попереджають Україну та світ про можливе російське в вторгнення, базуючись на власних розвідданих та інформації з відкритих джерел.
 • США з власної ініціативи виділили Україні200 млн доларів додаткової безпекової допомоги і не зупиняються на цьому.
 • Так, представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що Штати продовжать надавати Україні військову допомогу. Йдеться про підготовку нового пакету оборонної допомоги, і що Пентагон шукає можливості прискорити цю допомогу.
 • Саме США, а не Україна, скликають засідання Ради Безпеки ООН з приводу «загрозливої поведінки Росії» та «нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі».

Натомість глава української держави, вкупі з секретарем РНБОУ, стверджують мало не відкритим текстом, що західні союзники поширюють фейки і нагнітають страхи.

Але чим більше Зеленський запевняє українців, що все під контролем, тим тривожніше стає на душі. Адже всі пам’ятають, що всі справи, які брав під особистий контроль нинішній президент, були провалені.

 • Так, Зеленський принаймні тричі (25 липня та 7 грудня 2020 р., 22 лютого 2021 р.) заявляв, що бере під особистий контроль закупівлю вакцин проти коронавірусу для України.
 • Результат відомий – Україна останньою в Європі почала вакцинацію, а її темпи перші півроку були одними з найгірших ус віті, в т.ч. через відсутність вакцин.
 • Володимир Зеленський взяв під особистий контроль справу хлопчика, в поранені якого підозрювали поліцейських. Хлопчик помер, поліцейські досі не засуджені, Зеленський відмовився розглядати петицію про звільнення Авакова з посади Міністра МВС, яка набрала 28 тисяч підписів…

Тепер зрозуміло, чому в Україні гине малий бізнес. Бо Зеленський також взяв під контроль його розвиток.

Але є те, чого Україна ніколи не пробачить Зеленському. Варто нагадати, що Зеленський вже тримав під особистим контролем ситуацію з убивством військового медика та пораненням бійців під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця в районі Зайцевого Донецької області 13 липня 2020 р.

 • 14 липня – Зеленський взяв ситуацію «під свій контроль» і… відбув у вже не першу з початку року відпустку.
 • 17 липня – терористи передали тіло загиблого медика Миколи Іліна. Тіло жорстоко понівечене. Країна прощається з загиблим Дмитром Красногрудєм. Зеленський насолоджується життям у відпустці на дачі Хрущова. Ярослав Журавель продовжує на спеці стікати кров’ю. Сам. Без води і допомоги.
 • Щоб перебити цей негатив, 20 липня Зеленський несподівано перериває відпустку і повертається в Київ. А на ранок наступного дня, 21 липня, Зеленський влаштовує повністю постановочне шоу у Луцьку, в якому якийсь чоловік нібито захопив автобус із близько 20 заручниками. Це єдина ситуація, яка справді перебувала під контролем президента (чи когось з його оточення).
 • 22 липня – прощання з медиком Миколою Ільїним. Зеленський на похоронах відсутній. 23 липня – прощання з розвідником Ярославом Журавлем. Зеленський відсутній. Він не вислювив навіть співчуття. Зате повідомив, що домовився з ворогом про чергове «перемир’я».

Зеленський також переконаний у існуванні «перемир’я» в зоні одностороннього відведення українських військ з укріплених позицій. Він готовий проводити вибори на окупованих територіях, давати воду у Крим чи впроваджувати «формулу Штайнмайєра».