Поточна аналітика

Зеленський та його Уряд намагається перекласти на органи місцевого самоврядування повний провал у тарифній політиці

19 січня Зеленський доручив заступнику керівника Офісу Президента України Кирилу Тимошенку, відповідальному за регіональну політику, «провести повний аудит наявних тарифів у місті Києві та в усіх областях України, зіставити ціноутворення за різні проміжки часу, а також отримати вичерпні роз’яснення від відповідних керівників на місцях щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики в цілому».

Насправді, зовсім незрозуміло для чого видавати юридично нікчемне доручення Президента для проведення аудиту формування тарифів Офісом Президента. У той час як є Кабінет Міністрів України, який повністю залежний від президента Зеленського і монобільшості, Міненерго – центральний орган виконавчої влади, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг; Нафтогаз – державна компанія.

Скоро два роки, як Зеленський президент, а він досі не розібрався у компетенції органів, у тарифоутворенні. Насправді, саме від КМУ, НКРЕКП, Нафтогазу та, в останню чергу, органів самоврядування залежать тарифи. Але щодо жодного з цих органів чиновник Офісу Президента не має права здійснювати аудит.

Від яких ще «відповідних керівників на місцях» Офіс Президента повинен, за логікою Зеленського, отримати «вичерпні роз’яснення щодо завищених тарифів та щодо тарифної політики»? Офіс Президента, максимум, можуть отримати інформацію від голів місцевих держадміністрацій і то це буде не так легко, оскільки після укрупнення районів голова РДА повинен дуже довго збирати таку інформацію  територіальних громад.   

Та головне не це. «Місцеві керівники» чи МДА, чи органів самоврядування не завищують тарифи і не проводять «тарифну політику». Органи, як відповідають за тарифну політику – в пішій доступності від Офісу Президента, Зеленський, не виходячи з кабінету, може все вияснити про формування тарифів і тарифну політику.

Ми розуміємо, що Зеленський хоче на когось скинути вину за свою брехню у період виборчої кампанії про низькі тарифи. І найкраще це скинути на «місця». Але не вийде – Зеленський брав на себе зобов’язання і має за нього відповідати і жодні піар-трюки йому у цьому не допоможуть.