Поточна аналітика

Зеленський і реванш проросійських сил

21 січня 2021 року ми дізналися, що Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення за позовом Портнова, який зобов’язав Міністерство освіти і науки переглянути дитячі підручники історії 5-11 класів, в яких позитивно говорилося про Революцію Гідності.

25 січня 2021 року стало відомо, що за позовом того ж Портнова Окружний адмінсуд Києва заборонив Київській міській держадміністрації відзначати річниці днів народжень низки українських діячів: полковника Армії Української Держави Івана Полтавця-Остряниці; полковника Української повстанської армії Василя Левковича; полковника УПА Василя Сидора; полковника УПА Василя Галаси; письменника і журналіста Власа Самчука; письменника і політика Юрія Липи; українського вченого і редактора “Енциклопедії українознавства” Володимира Кубійовича; голови Проводу Організації українських націоналістів Андрія Мельника.

Ще раніше 25 грудня 2020 року стало відомо про те, що є рішення Міністерства освіти і науки України від 15 грудня 2020 року про добір кандидатур до складу предметних (галузевих) експертних комісій та експертних груп, пов’язаних з внесенням змін до підручників щодо вилучення згадок у підручниках про Революцію Гідності та лідерів Євромайдану.

Таким чином ми маємо процес повзучої контрреволюції в освітній сфері, де через підконтрольний Портнову ОАСК і підконтрольного проросійським силам міністра освіти С.Шкарлета витравлюється пам’ять про українських діячів, по українських героїв, про події в Україні, які місяцями були на перших шпальтах іноземних видань. І все це робиться в інтересах проросійських сил у час, коли Росія окупувала український Крим і український Донбас, коли йде війна на Донбасі.

Варто відзначити, що Портнов є фігурантом низки кримінальних проваджень – від злочинів проти журналістів Радіо «Свобода» до залякування і погроз прокурору Божку. Портнов є одним з фігурантів плівок Глазьєва як учасник російської окупації Криму. Але при Зеленському Портнов отримав повну недоторканість, оскільки всі кримінальні провадження проти Портнова благополучно «хороняться» в ОГПУ і в СБУ.

Русифікаційний процес з допомогою Портнова і судів – це складова масштабного наступу російської п’ятої колони, який розпочався в Україні при Зеленському. Так, за інформацією Держкіно, загальна кількість назв фільмів у кінопрокаті та число фільмокопій, знятих, дубльованих, озвучених чи субтитрованих українською мовою у 2019 році становила 523, а у 2020 році, станом на 1 жовтня, – 286. Кількість фільмів, знятих українською мовою в 2019 році – 159, що становить 30,9% від загальної кількості на рік, тоді як у 2020 році – 34 (11,8%). За даними «Простору свободи», у 2020 році частка української мови у прайм-таймі шести провідних телеканалів, яка почала скорочуватися уторік, у жовтні 2020 року впала до 41%, натомість суто російськомовні програми становлять 46%.