Поточна аналітика

У Зеленського продовжують героїчно вирішувати власноруч створені проблеми щоб відвернути увагу суспільства від відсутності реальних досягнень

Спочатку уряд «забув» поширити дію постанови про встановлення верхньої межі на газ на паливо, яке постачається для теплокомуненерго, які виробляють тепло для опалення домівок половини українців.

І лише коли місцева влада заявила, що це призведе до вимушеного значного підвищення тарифів на централізоване опалення, а спроби її залякування «перевірками» виявилися безрезультатними, у Зеленського вирішили виправити ситуацію.

У результаті «героїчних зусиль» у виправленні породжених ними же проблем уряд на виконання доручення президента домовилися із представниками місцевої влади про Меморандум, який дасть можливість ТКЕ укладати річні договори із НАК за вигідною для них за нинішніх тарифів ціною

Майже одночасно уряд героїчно вирішив ще одну власноруч створену проблему.

Кілька днів тому галузеві профспілки забили на сполох, що Кабмін з незрозумілих причин затягує із ухваленням постанови про індексацію на 20% тарифної сітки для учителів та інших бюджетників, як це було передбачено державним бюджетом на поточний рік.

Через критичний стан із виконанням бюджету в уряді вирішили затягнути із ухваленням цього підзаконного акту і в такий спосіб відтермінувати передбачене з 1 січня індексацію заробітних плат на пізніший час.

І тільки після критики вирішили таки виконати давно передбачену в бюджеті та анонсовану представниками влади ще з осені минулого року подачку вчителям та інших працівникам бюджетної сфери.

При цьому індексацію базового окладу на ті ж 20% на які було підвищено мінімальну заробітну платню в уряді подають мало не як чергове власне досягнення.

Хоча у результаті наприклад учителі замість обіцяних у Зеленського під час виборів 4 тис доларів чи бодай виконання норм закону про освіту та 822 постанови уряду ще від літа 2019 року «підвищена на 20%» зарплатня учителів буде нижчою від мінімальної.

Наприклад посадовий оклад вчителя без категорії з 1 січня 2021 року за повідомленням міністра освіти Шкарлета складе всього 4859 грн. До мінімалки виплати будуть дотягувати виключно за рахунок додаткових доплат.

Якщо у Зеленського вирішать і далі продовжувати свою нову тактику вирішення перед цим власноруч створених для українців проблем, то найближчим часом справді матимуть можливість звітуватися про чисельні «нові досягнення».

Зокрема у телеграм каналах уже почали з’являтися повідомлення, що замість індексації пенсій на 11%, як і має бути з 1 березня 2021 року, аби приховати проблеми з виконанням бюджету, у Зеленського обговорюють відтермінування індексації на літо, або її проведення в два етапи: на 5,5% з березня та 5,5% восени.

Результат прогнозовано буде той же, що й з тарифами чи коригуванням тарифної сітки. Після обурення людей та під тиском опозиції влада змушена буде знову «рятувати» українців від власноруч створеної перед цим проблеми.

Але життя українців від такої «успішності» влади не стане ані кращим, аніж легшим. А «слугам» не вдасться відвернути увагу українців від тотального невиконання власних передвиборчих зобов’язань та кричущої непрофесійності в управлінні країною.