Поточна аналітика

Зеленський провалив координацію заходів з протидії COVID-19

У середині березня минулого року, В. Зеленський створив Координаційну раду з протидії поширенню COVID-19. Для посилення захисту населення указом Зеленського була утворена Координаційна рада з протидії поширенню COVID-19 як консультативно-дорадчий орган при президентові України. Указом визначено, що основним завданням ради є моніторинг ситуації та напрацювання пропозицій щодо здійснення ефективних заходів, спрямованих на протидію поширенню COVID-19 в Україні.

Однак вже дуже скоро стало зрозуміло, що в умовах управлінського безладу та непрофесійності нинішньої «зеленої» влади, що цей орган був з самого початку мертвонародженим.

Вже у вересні 2020 року за повідомленням ЗМІ, Координаційна рада формально продовжувала збиратися, однак перестала вести протоколи засідання. Зараз же невідомо, чи взагалі відбувалися засідання ради протягом останніх місяців, хто в них брав участь, та які рішення на ній ухвалювалися.

Така ситуація є кричущою, особливо в умовах щоденного зростання кількості хворих на COVID-19 та кількості смертей від цієї хвороби.

Офіс Президента та і сам Зеленський усунулися від проблеми, звично сховавши голови у пісок, і розраховуючи, що проблема вирішиться сама собою. Відсутність протоколів з конкретними прізвищами та рішеннями фактично унеможливлюють демократичний контроль за діяльністю такої ради при Президентові України. Не кажучи вже про те, що відсутність реальної координації заходів, спрямованих на протидію поширенню COVID-19 в Україні, лише погіршує ситуацію, показником якої є нове збільшення числа захворювань.

Негативними наслідками відсутності координації стали: недостатнє фінансування медицини та неефективне витрачання виділених коштів.

Зеленський так і не став президентом країни, він лише дуже бездарно грає цю роль.