Поточна аналітика

В. Зеленський «забув» про обіцянку зняти недоторканність з президента України

Більше двох років пройшло з того моменту, коли у своїй передвиборчій програмі Володимир Зеленський обіцяв зняти недоторканність з Президента країни. Саме під гаслом «Справедливість і Рівність усіх перед Законом» Зеленський зазначив: «28 років нам обіцяють суспільство рівних можливостей, натомість щоразу поділяють нас за різними ознаками. Насправді є тільки один поділ: ми і вони. Ми – це Народ України. Вони – це «політичні пенсіонери», які кочують із влади до опозиції, з партії в партію і постійно створюють собі вигідне місце, прикриваючись недоторканністю. Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України»».

7 лютого 2019 року кандидат на посаду Президента України Володимир Зеленський у одному з інтерв’ю повторив цю обіцянку: «Перше, що я запропоную – президент на один строк. Тому що всі наші президенти, приходячи на перший строк, одразу займалися рекламною кампанією другого строку. Наступне – в одному законі я запропоную зняти недоторканність з президента, депутатів і суддів».

Проте цього не сталося, а за два роки ця обіцянка, яка певною мірою і привабила виборців, залишилася не виконаною. А тема забутою. Стаття 105 Конституції України так і надалі передбачає, що Президент України користується правом недоторканності на час виконання повноважень.

По суті, Володимир Зеленський обдурив своїх виборців. Бо потрапивши у президентське крісло, він «забув» про більшість своїх обіцянок.