Поточна аналітика

Зеленський глибоко занурений у російську спецоперацію щодо впливу на внутрішні справи США

У коментарі Радіо Свобода радник голови ОП М. Подоляк заявив, що президент В. Зеленський і Офіс президента не реагуватимуть на санкції, введені США проти члена пропрезидентської партії в парламенті О. Дубінського: «Дубінський – депутат. І первинна реакція – це прерогатива депутатського корпусу і насамперед фракції “Слуга народу”».

Заява «голосу» Офісу Зеленського щонайменше є дивною. По-перше, Зеленський активно агітував на парламентських виборах за кандидатів у депутати від «Слуги народу» (відомі відео з «Тесли» – це агітаційні ролики Зеленського, регіональні візити – це агітаційні виступи Зеленського), що було відзначено і у звіті місії ОБСЄ-БДІПЛ зі спостереження за виборами від 20 листопада 2019 року.

Відповідно, він повинен відповідати за тих, за кого агітував. Тим більше, що Дубінський був призначений головою Київської обласної організації «Слуги народу».

По-друге, на прес-конференції у травні 2020 році Зеленський із задоволенням прокоментував оприлюднені напередодні «плівки Деркача». Ось пряма мова Зеленського у відповідь на запитання журналіста: «Про Порошенка-Байдена? Так, я чув. Я прокоментую: я кажу, я думаю, що це не останній дзвінок, який побачать українці, який побачать громадяни. Реагувати повинна прокуратура, правоохоронні органи. Я знаю, що генеральний прокурор України ще вчора зареєструвала кримінальне провадження через депутата Деркача, мені здається, так? Будуть розслідувати. Я знаю, що це може бути сприйняте як державна зрада, кваліфікувати кримінальну справу. Це до правоохоронців».

Чому ж тоді Зеленський ситуацію коментував, а зараз санкцій за результатами оприлюднення цієї розмови не коментує? Чому не скаже, яка доля кримінальної справи, зареєстрованої «через депутата Деркача»?

Ще до виборів президента США 2020 року проти А. Деркача як російського агента Мінфіном США було застосовано санкції за втручання у вибори в США, 11 січня 2021 року санкції були запроваджені і проти інших фігурантів, які чинили інформаційний вплив на вибори в США, допомагаючи Деркачеві. Серед них – депутат від СН О. Дубінський. Дубінський – не рядовий член фракції, де-факто він керує не менше ніж 40 депутатами з орбіти Коломойського. Тому Зеленському необхідно реагувати на санкції США.