Поточна аналітика

Зеленський згадав про Крим і… забув

Нещодавно Зеленський заявив, що лише він один думає про Крим від моменту його окупації Росією.

Однак тема український санкцій, як і тема Криму, насправді відсутня у риториці Зеленського і української влади.

Міжнародна активність України задля створення міжнародної коаліції проти РФ, яка була при П.Порошенку, зупинилась.

Без активної української позиції на міжнародній арені, годі й очікувати на розвиток підтримки України і подальших санкцій проти РФ з боку іноземних партнерів України.

Українські дипломати разом із закордонними колегами повинні розробити та мати широкий спектр обмежувальних заходів щодо дій Кремля, який має бути затверджений на міжнародному рівні, але ініціатором цього процесу має стати Україна.

Крім того, доцільно було б розробити і запропонувати такі заходи, які б обов’язково впроваджувалися кожного разу у відповідь на будь-які порушення режиму припинення вогню на Донбасі та порушення прав людини у Криму.

Зеленський і уся українська влада мають постійно нагадувати світу про агресію РФ проти нашої країни. Міжнародні партнери, як і самі українці, мають розуміти, який у нас є план та стратегія у разі погіршення ситуації у разі посилення агресії з боку РФ.

Пасивна позиція Зеленського на міжнародній арені грає на руку лише агресору, який через безкарність продовжує реалізовувати свої плани щодо України.