Поточна аналітика

Згасаючий рейтинг Зеленського

Поки Зеленський міряється гіпотетичними президентськими рейтингами чи рейтингами рівня довіри, число українців, які виступають за відставку президента Володимира Зеленського, вперше переважило масу противників його відставки (50% до 46%). Такими є результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку лютого ц.р.

73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному. При цьому протягом останніх двох місяців підтримка дострокових президентських виборів зросла з 39 до 50.

А ще півтора роки тому, у липні 2019 р., рівень довіри до Володимира Зеленського становив 65% (не довіряли йому 27%). І хоча, якщо вірити деяким опитуванням, рейтинг довіри все ще очолює Зеленський, ці цифри не мають жодного значення.

Хоча б тому, що результати інших досліджень, зокрема – «Україна-2020: невиправдані очікування, неочікувані виклики. Підсумки року у дзеркалі громадської думки», проведеного «Центром Разумкова» у грудні минулого року, свідчать про те, що рівень довіри, скажімо, до голови ВРУ Д. Разумкова перевищив довіру до Зеленського. І Зеленський в цьому опитуванні заледве добрався до третього місця маючи значно більший баланс недовіри (відповідно 30% і 64%).

Політиком 2020 року визнано В. Зеленського (20% респондентів), але цей показник значно менший, ніж наприкінці 2019 року (46%). При цьому у 2020 р. вже приблизно стільки ж (42%) назвали Зеленського Розчаруванням 2020 р.

А більше10% опитаних назвали Політиком року П. Порошенка, що свідчить про те, що П’ятий президент продовжує залишатися головним політичним гравцем в Україні.

До того ж, за висновками соціологів, у цілому динаміка показників довіри протягом першого року президентства у Порошенка та Зеленського дуже подібна. У районі 400-го дня президентства баланс довіри до Зеленського так само опустився до від’ємних значень (-10/-4 відсоткових пунктів) і у грудні 2020 р. негативний баланс зберігався: йому довіряли 43% опитаних, 54% – не довіряли.

Але це рейтинги віртуального Зеленського, якого люблять телеканали та не чіпають політики. Рейтинги реального Зеленського видно по рейтингах його партії (які вже не дотягують до 20%) та кількості осіб, які підтримують протестні акції щодо тарифів (89%). Тобто рівень довіри до СН удвічі знизився, у той час як рівень довіри до «ЄС» навпаки – удвічі збільшився.

Таким є підсумок керування країною «у Зеленського». Ймовірно, у найближчий час нас очікують чергові «фортелі» для підняття його згасаючого рейтингу.