
Поки Зеленський міряється гіпотетичними президентськими рейтингами чи рейтингами рівня довіри, число українців, які виступають за відставку президента Володимира Зеленського, вперше переважило масу противників його відставки (50% до 46%). Такими є результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» на початку лютого ц.р.
73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку, 17% – у правильному. При цьому протягом останніх двох місяців підтримка дострокових президентських виборів зросла з 39 до 50.
А ще півтора роки тому, у липні 2019 р., рівень довіри до Володимира Зеленського становив 65% (не довіряли йому 27%). І хоча, якщо вірити деяким опитуванням, рейтинг довіри все ще очолює Зеленський, ці цифри не мають жодного значення.
Хоча б тому, що результати інших досліджень, зокрема – «Україна-2020: невиправдані очікування, неочікувані виклики. Підсумки року у дзеркалі громадської думки», проведеного «Центром Разумкова» у грудні минулого року, свідчать про те, що рівень довіри, скажімо, до голови ВРУ Д. Разумкова перевищив довіру до Зеленського. І Зеленський в цьому опитуванні заледве добрався до третього місця маючи значно більший баланс недовіри (відповідно 30% і 64%).
Політиком 2020 року визнано В. Зеленського (20% респондентів), але цей показник значно менший, ніж наприкінці 2019 року (46%). При цьому у 2020 р. вже приблизно стільки ж (42%) назвали Зеленського Розчаруванням 2020 р.
А більше10% опитаних назвали Політиком року П. Порошенка, що свідчить про те, що П’ятий президент продовжує залишатися головним політичним гравцем в Україні.
До того ж, за висновками соціологів, у цілому динаміка показників довіри протягом першого року президентства у Порошенка та Зеленського дуже подібна. У районі 400-го дня президентства баланс довіри до Зеленського так само опустився до від’ємних значень (-10/-4 відсоткових пунктів) і у грудні 2020 р. негативний баланс зберігався: йому довіряли 43% опитаних, 54% – не довіряли.
Але це рейтинги віртуального Зеленського, якого люблять телеканали та не чіпають політики. Рейтинги реального Зеленського видно по рейтингах його партії (які вже не дотягують до 20%) та кількості осіб, які підтримують протестні акції щодо тарифів (89%). Тобто рівень довіри до СН удвічі знизився, у той час як рівень довіри до «ЄС» навпаки – удвічі збільшився.
Таким є підсумок керування країною «у Зеленського». Ймовірно, у найближчий час нас очікують чергові «фортелі» для підняття його згасаючого рейтингу.