Поточна аналітика

Нова антикорупційна ініціатива Зеленського продовжує традиції «95 кварталу»

21 січня 2021 року Зеленський вніс до ВРУ законопроект №4651, яким пропонує «посилити» боротьбу за недостовірні відомості в деклараціях. До прикладу, зараз умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, – карається штрафом від 2,5 тис. до 3 тис. н. м. д. г. або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Тепер же Зеленський пропонує за умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 500 до 2000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, карати штрафом від 3 тис. до 4 тис. н.м.д.г. або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Здавалося б, ініціатива як ініціатива, і можна лише вітати, щоб в деклараціях не брехали такі як Зеленський (який досі не покараний за брехню в декларації щодо витрат під час поїздки в Оман).

Але комізм даного законопроекту в тому, що редакція статей 366-2, 366-3 КК України, до яких Зеленський зараз пропонує внести зміни, була прийнята згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від… 04 грудня 2020 року № 1074-IX.

Тобто 4 грудня 2020 року ВРУ прийняла закон, яким доповнено КК України статтями 366-2, 366-3 КК України, цей закон (як свідчить Офіс Президента на своєму сайті Зеленський підписав 23 грудня 2020 року, а 30 грудня 2020 року цей закон набрав чинності)

Не пройшло і місяця з часу підписання Зеленським закону з новими статтями 366-2, 366-3 КК України, і 21 січня 2021 року Зеленський подав проект №4651, яким пропонує внести зміни до цих же статей. Неймовірна «продуктивність» у «боротьбі» з корупцією.