Поточна аналітика

Рейтинг Зеленського продовжує падати: менше 35% виборців проголосували б за чинного президента в червні 2020

Джерело: http://razumkov.org.ua/napriamky/sotsiologichni-doslidzhennia/otsinka-gromadianamy-sytuatsii-v-kraini-riven-doviry-do-politykiv-elektoralni-oriientatsii-gromadian-cherven-2020r

Соціологи дослідили, за кого б голосували українці, якщо б наприкінці червня в Україні проходили президентські вибори.

Дані опитування, проведеного Центром Разумкова, свідчать про те, що найбільше голосів отримав би Володимир Зеленський, утім, якщо порівняти з минулим, його рейтинг упав ще на 10% – 34,6% серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме.

Крім того, планують голосувати:

  • за Юрія Бойка – 20,0% (у квітні – 10,8%);
  • за Петра Порошенка – 16,1% респондентів (у квітні – 12,8%);
  • за Юлію Тимошенко – 7,7% (у квітні – 5,4%);
  • за Ігоря Смешка – 4,2% (у квітні – 6,0%);
  • за Анатолія Гриценка – 3,1% (у квітні – 3,5%);
  • за Олега Ляшка – 1,2% (у квітні – 2,0%).

Загальна оцінка ситуації в країні

19% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 61% — що події розвиваються в неправильному напрямі. 17,5% опитаних дотримуються думки, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років. Частка тих, вважає, що країна здатна їх подолати у більш віддаленій перспективі, становить 43,5%, що не здатна їх подолати — 17%.

Довіра до політиків

Усім політикам, чиї прізвища були представлені в опитувальнику, респонденти висловлюють недовіру частіше, ніж довіру. В. Зеленський продовжує залишатися політиком з найбільш високим рівнем довіри (йому довіряють 41% опитаних), однак частка тих, хто йому не довіряє, становить 51%. Дещо нижчим є рівень довіри до Д. Разумкова (йому довіряють 32% опитаних, не довіряють 48%). Довіра до інших представників влади є значно нижчою. Так, А. Авакову довіряють 13%, не довіряють — 77%, Д. Шмигалю — відповідно 12% і 61%, І. Венедиктовій — відповідно 8% і 49,5%, А. Єрмаку — відповідно 7% і 50,5%.

Низькою також є довіра і до опозиційних політиків. Ю. Бойку довіряють 22% респондентів, не довіряють — 67%, С. Вакарчуку — відповідно 18% і 70%, П. Порошенку — відповідно 17% і 77%, Ю.Тимошенко — відповідно 14% і 79%.

Електоральні орієнтації громадян

Якби найближчим часом відбувалися вибори до Верховної Ради України, найбільшу підтримку виборців отримала б Політична партія «Слуга народу» (за неї готові віддати свій голос 20,5% серед усіх респондентів, або 30% тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за яку партію голосуватиме). За «Опозиційну платформу — За життя» готові віддати свій голос відповідно 14% і 22%, за «Європейську солідарність» — відповідно 10% і 16%, за ВО «Батьківщина» —  відповідно 6% і 8,5%, за «Громадянську позицію» — відповідно 2% і 3%, за Політичну партію «Сила і честь» — відповідно 3% і 3%, за «Опозиційний блок» — відповідно 2% і 2%, за Політичну партію «Голос» — відповідно 1,5% і 2%, за Партію Шарія — відповідно 1,5% і 2%, за «Об’єднання «Самопоміч>» — відповідно 1% і 2%, за партію «Українська стратегія Гройсмана» — відповідно 1% і 2%, за ВО «Свобода» — відповідно 1% і 2%, за «Радикальну партію Олега Ляшка» —  відповідно 1% і 1%, за кожну з інших партій — менше 1% респондентів.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 24 червня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2017 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. Опитування проведене в рамках дослідницького проекту Центру Разумкова, що здійснюється за підтримки Представництва «Фонду Фрідріха Науманна за свободу» в Україні.

×
Поточна аналітика

«Стерилізувати безробітних» і «діти низької якості». Новий скандал у «Слузі народу»