Поточна аналітика

Заяви Зеленського у 7 річницю Мінських домовленостей на тлі відсутності режиму припинення вогню – ганебні

Те, що 11 лютого Володимир Зеленський разом з послами і представниками Франції, Німеччини, США, Канади, Великої Британії та Швеції відвідав Донбас – можна було б лише схвалити, оскільки міжнародні партнери мають бачити реальну ситуацію на Донбасі.

А саме – російські окупанти і не збираються йти на мир, російські окупанти і далі ведуть з Україною війну. І ні Мінськ, ні Париж їм не перешкоджає. Тим більше, що у час їх візиту, яку піарники Зеленського розглядали як піар-тур, загинуло 2 військових ЗСУ.

Ми чекали, що Зеленський використає цю поїздку на Донбас для нових ініціатив по Донбасу – засвідчить, що режим припинення вогню не виконується з вини російських окупантів, що за останній місяць з 11 січня по 11 лютого 2021 року Україна понесла важкі втрати серед військових – одного викраденого, 17 поранених і 9 вбитих, і запропонує новий механізм врегулювання – введення миротворчої місії на Донбас, звернеться до ЄС щодо запровадження нових санкцій проти Росії, зокрема у вигляді замороження введення в дію Північного потоку-2.

На жаль, кожен «вихід в люди» президента Зеленського породжує численні меми та відчуття сорому за державу.

Цього разу все було як завжди, і навіть гірше. Верховний головнокомандувач ЗСУ та президент України виглядав як «зелені чоловічки» – був без будь-яких знаків розрізнення, які ідентифікують його як представника саме України, – ні державного прапора, ні тризуба на жодному з рукавів його одягу не зафіксовано. Хоча місце під відповідні патчі («велкро») на цьому одязі передбачене.

Варто підкреслити – на жодному з рукавів, бо у коментарях до фото, де добре видно відсутність ознак української держави, спеціально навчені боти почали виправдовувати Зеленського, пояснюючи, що все є – тільки, мовляв, на іншому рукаві. Але на фото, наданих самим Офісом Президента чітко видно – Зеленський уникає державних символів країни, президентом якої його було обрано. Логічно, коли таких знаків не мають посли країн «Великої сімки», які теж були з Зеленським. Але для глави держави і Верховного головнокомандувача – це ганьба.

До того ж, цього разу Зеленський відзначився ще однією ганебною заявою. Президент країни, яка веде війну з Росією, публічно, в присутності послів «Великої сімки» оголосив, що війна йде з якимось «сепаратистами», які нібито мають волю зірвати нібито існуюче перемир’я.