Поточна аналітика

«Команда Зеленського» краде наші гроші, призначені для боротьби з COVID-19

 • Заробляння на коронавірусі є однією з звичних практик представників нинішньої влади. У той час, коли волонтери і благодійники, як-то «Фонд Порошенка», закуповують медичне обладнання та ЗІЗ для лікарів, державні органи, користуючись прогалинами в законодавстві, зловживають витратами під час державних закупівель. Нацполіція бездіє.
 • Українські лікарні та державні установи стикнулися з необхідністю швидко закуповувати необхідне обладнання та матеріали. Це змусило владу дещо спростити процедуру закупівель деяких медичних товарів та обладнання. На час пандемії їх дозволено купувати без відкритого конкурсу, підписуючи пряму угоду з підрядником.
  • За такою процедурою на кінець травня провели понад 27 тисяч закупівель – на майже 3,7 мільярда гривень. Це дозволило значно пришвидшити процедуру закупівель, але також підвищило ризики можливих зловживань.
 • За даними ЗМІ, найбільшим підрядником виявилась київська компанія «Медгарант». За спрощеною процедурою з підприємцями підписали 40 договорів на понад 211 мільйонів гривень. Найбільшим замовником обладнання виявилась Державна прикордонна служба України, підпорядкована Міністерству внутрішніх справ. На закупівлю медичного обладнання у «Медгарант» прикордонники витратили понад 108 мільйонів гривень. На ці кошти компанія має поставити замовникам медичне обладнання: чотири рентгени, два комп’ютерні томографи, та 22 апарати штучної вентиляції легень.
  • Як повідомляють ЗМІ, примітним є те, що «Медгарант» поставив прикордонникам, зокрема, три рентгенівські апарати OPERA RT20 HARP вартістю майже 20 мільйонів. Хоча вартість такого апарата – 6,4 мільйона гривень, а наприкінці минулого року такі ж рентгенівські апарати коштували Державній кримінально-виконавчій службі дешевше на майже вісімсот тисяч за одиницю. Журналісти звернулися до компанії «Медгарант» під виглядом покупця такого апарату. У наданому підприємцями прайс-листі ціна виявилася ще меншою.
  • До цього «Медгарант» вже неодноразово привертав до себе увагу підпорядкованих МВС структур: компанія фігурує у кількох кримінальних провадженнях, яке розслідує Національна поліція України. Зокрема, наприкінці минулого року правоохоронці відкрили провадження щодо можливої розтрати грошей під час закупівлі комп’ютерного томографа для лікарні на Хмельниччині. За матеріалами слідства, представники компанії «Медгарант» завищили ціну на томограф на майже 600 тисяч гривень.
 • Як бачимо, команда Зеленського не цурається заробляти на пандемії, а більшість своїх неефективних дій в соціальній та економічній політиці також списує на коронавірус.
 • Нахабності заробляння на державних закупівлях можуть позаздрити навіть підлеглі Януковича. За їх часів не було систем Прозорро і Дозорро, коли практично усі закупівлі видно для громадськості і журналістів. Але підлеглі Зеленського-Шмигаля нахабно перевищують витрати під час закупівель, аргументуючи це необхідністю швидкістю закупівель медичного обладнання. Цинізм влади Зеленського зашкалює, правоохоронці – бездіють.