Поточна аналітика

Зеленський дав задню щодо референдуму

Скидається на те, що глава держави вирішив таки відмовитися від проведення всеукраїнського референдуму щодо законопроекту по олігархам. Мовляв, винесе його на референдум лише в тому разі, коли не отримає підтримки у парламенті. Ці слова відрізняються від його позиції ще пару днів тому.

При цьому юрист Зеленський все одно «забуває», що Президент України лише проголошує Всеукраїнський референдум за народною ініціативою. А за власною ініціативою (і то після рішення парламенту) він виносить на референдум питання лише в межах затвердження змін до розділу I «Загальні положення», розділу III «Вибори. Референдум» і розділу XIII «Внесення змін до Конституції України».

Відповідно до закону «Про всеукраїнський референдум», не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання, які скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації. А «закон про олігархів» саме це і передбачає.

Раніше за допомогою референдуму Зеленський збирався вирішити питання миру на Донбасі. А рівно два роки тому – винести на референдум питання щодо НАТО.

Зараз же він ультимативно вимагає від США негайного вступу України до НАТО, і схоже, без усякого референдуму. «Я думаю, що якщо нам раді в НАТО, якщо вони справді хочуть бачити нас членом, то немає сенсу дивитися в бінокль, у якесь віддалене майбутнє і обговорювати це майбутнє. Це питання має бути вирішене негайно», – сказав Зеленський в інтерв’ю Axios.