Поточна аналітика

Зеленський досі фінансує російську армію, яка веде війну проти України

Нардепи від СН 22 жовтня 2021 року підтримали запит нардепа від фракції «Слуга народу» Владлена Неклюдова до президента щодо введення санкцій проти корпорації «Рошен» за фінансування бюджету держави-агресора – РФ.

Отже, варто сказати про «Рошен» і П.Порошенка мовою цифр.

П.Порошенко у 2014-2019 роках пожертвував на благодійність близько 1,2 млрд гривень, із них більш як 550 мільйонів гривень — на потреби армії. Порошенко за власні кошти відновлював систему ППО Києва, озброював Десантно-штурмові війська і ССО. За час війни у 2014-2019 роках чистий капітал Порошенка знизився майже на 40%.

Підприємства Порошенка сплачували мільярди в бюджет, які також ішли на оборону. Тільки корпорація «Рошен» за підсумками 2018 року сплатила до бюджетів 2 млрд. грн., 2017 року – 1,592 млрд грн податків, 2016 року – 1,545 млрд грн податків, у 2015 році – 1,337 млрд. грн.

У цей час підприємства Зеленського майже зовсім не платили в бюджет. Відповідно до аналізу фінансиста Н. Лютікової, починаючи з 2014 року в усіх одинадцяти компаніях Зеленського було критично згорнуто офіційну кількість працівників, в більшості вона складала менше двох осіб. Дві з вказаних компаній не проводили діяльність взагалі після 2009 року, з 9-ти працюючих п’ять працювали нібито зі збитками. Тільки три компанії мали періодичні незначні прибутки. Очевидно, що при таких показниках, мова не йде про сплату суттєвих та стабільних сум податків в бюджет країни.

А яку фінансову допомогу надавав Зеленський військовим? З цього приводу інформації небагато. Є інформація про 1 млн. грн., який зібрав весь колектив 95 кварталу у 2014 році, є згадки про автомобіль, що пригнали з Бельгії, але ніби цим Квартал займався разом з іншими волонтерами, є інформація про переобладнаний автобус 95 кварталу під пересувний кінотеатр для зони АТО. А ще відомо, що Зеленський 4 рази «відкосив» від армії у час війни.

У той самий час, за найскромнішими підрахункам, сім’єю Зеленських найбільша сума покупок і накопичень були здійснені саме у період з 2014 по 2018 роки. На 15,5 мільйонів доларів (як мінімум) сім’я Зеленського поповнила свої активи за час війни України з Росією. 

На війні безпосередньо заробляв і заробляє Зеленський. Саме Зеленський і його «95 квартал» гастролював в Горлівці тоді, коли її захопила російська диверсійна група Гіркіна-Безлера. Зеленський у Горлівці виступав у той день, коли сепаратисти захопили українського патріота, депутата Володимира Рибака; через кілька днів його знайшли на березі водойми з розпоротим животом.

У 2021 році стало відомо, що російський телеканал «СТС», тобто канал в країні-агресорі, купив франшизу на проєкт Володимира Зеленського «Ліга сміху». І Зеленський тепер з цього отримує роялті і досі платить податки в бюджет Росії. Скільки телеканал СТС заплатив за права на шоу та коли саме уклали угоду — невідомо, у «Кварталі 95» цю інформацію назвали комерційною таємницею. Фахівці ринку так оцінюють цю угоду: «Ми говоримо про суму у межах 10-15 тисяч доларів за епізод. Оскільки це продукт «Кварталу 95» і шоу досить рейтингове, то ціна близька до вищої межі».