
Нардепи від СН 22 жовтня 2021 року підтримали запит нардепа від фракції «Слуга народу» Владлена Неклюдова до президента щодо введення санкцій проти корпорації «Рошен» за фінансування бюджету держави-агресора – РФ.
Отже, варто сказати про «Рошен» і П.Порошенка мовою цифр.
П.Порошенко у 2014-2019 роках пожертвував на благодійність близько 1,2 млрд гривень, із них більш як 550 мільйонів гривень — на потреби армії. Порошенко за власні кошти відновлював систему ППО Києва, озброював Десантно-штурмові війська і ССО. За час війни у 2014-2019 роках чистий капітал Порошенка знизився майже на 40%.
Підприємства Порошенка сплачували мільярди в бюджет, які також ішли на оборону. Тільки корпорація «Рошен» за підсумками 2018 року сплатила до бюджетів 2 млрд. грн., 2017 року – 1,592 млрд грн податків, 2016 року – 1,545 млрд грн податків, у 2015 році – 1,337 млрд. грн.
У цей час підприємства Зеленського майже зовсім не платили в бюджет. Відповідно до аналізу фінансиста Н. Лютікової, починаючи з 2014 року в усіх одинадцяти компаніях Зеленського було критично згорнуто офіційну кількість працівників, в більшості вона складала менше двох осіб. Дві з вказаних компаній не проводили діяльність взагалі після 2009 року, з 9-ти працюючих п’ять працювали нібито зі збитками. Тільки три компанії мали періодичні незначні прибутки. Очевидно, що при таких показниках, мова не йде про сплату суттєвих та стабільних сум податків в бюджет країни.
А яку фінансову допомогу надавав Зеленський військовим? З цього приводу інформації небагато. Є інформація про 1 млн. грн., який зібрав весь колектив 95 кварталу у 2014 році, є згадки про автомобіль, що пригнали з Бельгії, але ніби цим Квартал займався разом з іншими волонтерами, є інформація про переобладнаний автобус 95 кварталу під пересувний кінотеатр для зони АТО. А ще відомо, що Зеленський 4 рази «відкосив» від армії у час війни.
У той самий час, за найскромнішими підрахункам, сім’єю Зеленських найбільша сума покупок і накопичень були здійснені саме у період з 2014 по 2018 роки. На 15,5 мільйонів доларів (як мінімум) сім’я Зеленського поповнила свої активи за час війни України з Росією.
На війні безпосередньо заробляв і заробляє Зеленський. Саме Зеленський і його «95 квартал» гастролював в Горлівці тоді, коли її захопила російська диверсійна група Гіркіна-Безлера. Зеленський у Горлівці виступав у той день, коли сепаратисти захопили українського патріота, депутата Володимира Рибака; через кілька днів його знайшли на березі водойми з розпоротим животом.
У 2021 році стало відомо, що російський телеканал «СТС», тобто канал в країні-агресорі, купив франшизу на проєкт Володимира Зеленського «Ліга сміху». І Зеленський тепер з цього отримує роялті і досі платить податки в бюджет Росії. Скільки телеканал СТС заплатив за права на шоу та коли саме уклали угоду — невідомо, у «Кварталі 95» цю інформацію назвали комерційною таємницею. Фахівці ринку так оцінюють цю угоду: «Ми говоримо про суму у межах 10-15 тисяч доларів за епізод. Оскільки це продукт «Кварталу 95» і шоу досить рейтингове, то ціна близька до вищої межі».