Поточна аналітика

Зеленський і його уряд цілеспрямовано добивають Пенсійний фонд, знищуючи мотивацію громадян сплачувати ЄСВ

Заяви міністра фінансів Сергія Маренка про те, що 40 річним і молодшим українцям уже не варто розраховувати на пенсію завдають потужного удару по пенсійній системі України і руйнують будь-яку мотивацію для детінізації ринку праці.

«Якщо у вас немає накопичень в НПФ [недержавних пенсійних фондах], розраховувати на пенсію взагалі не варто», – заявив в інтерв’ю виданню Інтерфакс-Україна міністр фінансів.

Для чого після цього молодим та найбільш економічно активним людям у віці 30-40 років сплачувати ЄСВ? Сигнал міністра недвозначний – самі збирайте собі на пенсію!

Причому це уже не перша подібна заява з боку урядовців. Раніше аналогічні заяви уже робив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

І якщо у владі вважають, що подібними заявами вони наблизять запровадження багаторівневої пенсійної системи – то це свідчить про повну неспроможність нинішньої влади.

Адже рішення про її запровадження ухвалюється шляхом голосування у парламенті, де у «слуг» уже 2 роки зосереджена уся повнота влади. І ніщо не заважало їм реалізовувати власне бачення пенсійної реформи навіть рік чи півтора тому.

Натомість вони займаються не лише свідомим підривом діючої солідарної пенсійної системи, але й позитивних результатів пенсійної реформи, яка була проведена за часів президентства Петра Порошенка.

Адже саме запроваджені тоді зміни якраз створили потужну мотивацію для громадян виводити з тіні якомога більшу частину заробітної платні та офіційно працювати якнайдовший період часу. Адже саме від цих двох критеріїв було узалежнено розмір пенсійної виплати.