Поточна аналітика

Зеленський намагається за будь-яку ціну очорнити Порошенка, створюючи проблеми для України

Понад 30 «українських» сайтів, в тому числі проросійські та російські сміттярки, поширили новину від Bihus.Info про так звані плівки Медведчука, в яких йде мова про те, що перехід частини нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок» з державної власності до Медведчука та пов’язаних з ним осіб здійснювався нібито з відома керівництва держави.

Маніпуляції Бігуса, родичі дружини якого є чинними офіцерами ФСБ, видно неозброєним оком.

Медіа і оточення Медведчука за часів президентства Порошенка вели огульну, абсолютно відверту інформаційну війну проти Порошенка.

Медведчуківський канал Ньюсван очолював один з найбільш одіозних юристів Медведчука – Андрій Портнов. Досить почитати, що писав і пише зараз у ФБ та Телеграмі цей медведчуківець, щоб зрозуміти ціну «спайки» Медведчука і Порошенка.

Насправді, все простіше: 1) Україна Порошенка – демократична держава, де за політичні погляди в тюрму не кидали; 2) Україна Порошенка – правова держава і в ній не виганяли одіозну фігуру з країни і бізнес не забирали; 3) Україна вела дуже гнучку дипломатичну політику задля обміну полоненими. А однією з умов Росії щодо ведення перемовин по обміну полонених було те, щоб в контактній групі був Медведчук. Для України Порошенка визволення полонених було важливіше, аніж політичні амбіції.

Потрібно звернути увагу на ще один важливий момент.

Рішення РНБОУ щодо «труби Медведчука» є правильним з економічної та політичної точки зору, але воно породило низку інших проблем з обороноздатності країни. І поки що Зеленський та його команда не продемонстрували готовності і можливостей їх системно вирішити.

Очікується, що дефіцит дизпалива в Україні у травні становитиме не менше 270 тисяч тонн, хоча деякі експерти називали 150-200 тисяч тонн дефіциту.

Причиною стала реакція компанії Proton Energy Group, яку пов’язують з Медведчуком, зупинила постачання продукції на український ринок. Підставою для такого рішення нібито став лист СБУ, у якому учасникам українського паливного ринку радили не співпрацювати з компанією. Окрім того, до Proton Energy Group входить мережа заправок Glusco, яку пов’язують із лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком. СБУ провела обшуки в мережі АЗС і заявила про нібито викриття масштабної оборудки з «тіньової» реалізації неякісних нафтопродуктів, яку нібито організували службовці Glusco.

Головним мотивом наступу на Медведчука є те, що «ОПЗЖ» ділить одне електоральне поле зі значною частиною виборців Зеленського, тому закриття телеканалів та блокування енергетичних активів вписується в логіку політичної контратаки та спроб підвищити рейтинг Зеленського.