Поточна аналітика

Зеленський не виконав обіцянки не жити на державній дачі за наш рахунок

За даними ЗМІ, у 2020 році українці заплатили понад 34 млн грн за утримання будинку №29 на території державної резиденції «Конча-Заспа», в якому з літа минулого року живе президент Володимир Зеленський з сім’єю.

У тому числі за рахунок загального фонду державного бюджету – 3,6 млн грн, спеціального фонду державного бюджету – 30 млн 671 тис. грн.

У 2021 році ця сума зросла: житло президента обійдеться українським платникам податків в 68,4 млн грн.

Варто нагадати, що 18 квітня 2019 року, на запитання журналістів, чи буде він користуватися президентськими резиденціями, Володимир Зеленський відповів: «…пускай в этих резиденциях живут детки какие-то… вот эти резиденции – я не вижу в них вообще никакого смысла».

Раніше згадка про це була і у відомій сцені за участі персонажу Зеленського Василя Голобородька в серіалі «Слуга народу»: «Мене б на один тиждень туди відправити, якби це було можливо. Я б їм влаштував! Кортежі – нах*! Пільги ваші – нах*! Дачі – нах*! Щоб простий вчитель жив, як президент. А президент жив, як вчитель».

У липні 2020 року, після журналістського розслідування Офіс Президента заявив, що Володимир Зеленський буде проживати на дачі тимчасово.

Однак своєї обіцянки протягом двох років Володимир Зеленський так і не виконав, більше того, йому не пече проживання з із сім’єю за наш кошт на державній дачі.

Варто нагадати, що, за інформацією ЗМІ, за президенства Петра Порошенка припинили фінансування державних дач у Конча-Заспі – території, яка багато років була в центрі уваги ЗМІ як приклад зловживань посадовців.