Поточна аналітика

Зеленський не виконує взятих владою на себе обов’язків

Влада вважає «велким проривом» підписання у ході візиту Зеленського до США Спільної заяви щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки від 1 вересня 2021 року.

Однак прогрес у стосунках із союзниками якраз і залежить від виконання взяти Зеленським зобов’язань, зокрема в частині внутрішньої антикорупційної політики.

  • Зокрема, «Україна має намір розбудовувати успішно створену незалежну антикорупційну інфраструктуру для реалізації життєво важливих ініціатив, які захищають незалежність та покращують ефективність цих інституцій у викорененні корупції та притягненні до відповідальності корумпованих осіб. Ці кроки включають негайне обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до найкращих міжнародних практик та ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро України, а також забезпечення прозорого та надійного процесу відбору наступника».   

По САП і НАБУ, як відомо, за 3 тижні з часу візиту Зеленського – жодних відомостей. Обвинувачений НАБУ О. Татаров – далі заступник глави Офісу Зеленського. Зеленський не тримає слова перед союзниками.