Поточна аналітика

Зеленський робить все, щоб втратити довіру

У новому виданні «квітневих тез» у стилі «какая разніца», які чомусь називалися «Звернення Президента України щодо безпекової ситуації в державі» українці так і не довідалися: про що домовлятися в Нормандському форматі, про українські ініціативи миротворців, про фактичну відсутність «припинення вогню», про втрати українських воїнів і заручників Кремля.

Водночас Зеленський визнав, хоча якось дуже сором’язливо і невпевнено, досягнення «попередників» в укріпленні армії та державності, побудові міжнародної коаліції на захист суверенітету України. Так він визнав:

«Україна-2021 дуже відрізняється від України-2014».

«В нас є неймовірна армія та неймовірні захисники… Вони мають якісне оснащення та зброю, цінний досвід».

«Україна-21 не має ілюзій. Розуміє, хто справжній друг і брат… Маємо й потужну підтримку міжнародних партнерів».

Але чомусь посоромився подякувати за це. Постидався продемонструвати державницьку мудрість та показати приклад єдності у суспільстві – «без різниці, за кого голосували на виборах».

Знову завів старої про якихось «політиків», які сплять та бачать, як би підгидіти рейтинг «найвеличнішого».

Знову «примазався» до переслідуваних ним волонтерів та ветеранів

Між тим, підсумки двох років президентства Зеленського такі: більшість українців не хочуть бачити його на цій посаді.

У ставленні українців до влади домінують негативні емоції. Українці вважають її непрофесійною і корумпованою. Про це свідчать результати опитування Центру Socis, проведені напередодні другої річниці другого туру президентських виборів і оприлюднені сьогодні.

Розчарування відчувають 45%, тривогу і страх – 22%, ненависть – 6%. Надію зберігають 26%, симпатію – лише 4% і тільки півтора відсотки гордість.

На запитання «Як би Ви оцінили в цілому нинішню владу президента Зеленського?» 57,1% назвали її непрофесійною і дилетантською, ще 16,3% вважають її популістською.

На запитання «Чи підтримуєте ви, щоб Володимир Зеленський балотувався на свій другий президентський термін на виборах в 2024 році?», більшість (52,1%) опитаних відповіли, що не підтримують,

Як наслідок, у рейтингу політичних партій того ж «Соцісу» «Євросолідарність» наздоганяє «Слугу народу», а розрив між Зеленським і Порошенком скорочується. Якби президентські вибори відбулися найближчої неділі, найбільшу підтримку отримали б Зеленський та Порошенко. Серед тих, хто визначився і буде голосувати, 26,7% готові підтримати Володимира Зеленського, 19,6% – Петра Порошенка.

Здається, президентство Зеленського стрімко добігає до кінця, так і не розпочавшись…