Поточна аналітика

Зеленський та його соратники переймаються не українським виробником, а можливим припиненням постачання білоруських продуктів

Останні заяви «слуг» Зеленського розставляють усі крапки над «і» у питанні про причини падіння українського виробництва. Так, в ефірі «Україна 24» народний депутаті від СН Олександр Качура заявив, що через санкції проти Білорусі його жахає думка про неможливість купувати білоруські продукти харчування.

«Мене одна думка про те, що я не зможу більше купувати своє улюблене білоруське згущене молоко, жахає… в першу чергу мене, звичайно ж, турбують продукти харчування, тому що білоруські продукти дуже мають високі стандарти».

Саме в результаті того, що країною уже два роки керують люди, які не соромляться на усю країну нав’язувати думку про «гіршість» української продукції порівняно із білоруською, увесь час їх перебування при владі триває глибокий спад виробництва.

Зокрема, коли йдеться про продукцію сільського господарства, то у січні-квітні 2021 року в Україні її було вироблено на 6% менше, аніж у такий же період 2019 року.

Причому через сезонність продукція сільського господарства за ці місяці визначається майже виключно за обсягами виробництва продуктів тваринництва (м’яса, молока, яєць). Тобто тих видів діяльності, які мають значно вищу додану вартість та створюють незрівнянно більше робочих місць, аніж вирощування зерна чи соняшника.

Приблизно так само, як і в тваринництві, зменшилося й виробництво в українській харчовій промисловості: за підсумками 1 кварталу 2021 року воно було меншим на 5,4% порівняно із 1 кварталом 2019 року. 

Хоча до того, як Зеленський та його «команда поціновувачів» білоруських продуктів, перебрала владу в країні, виробництво українських продуктів не лише було значно більшим, аніж зараз, але ще й зростало.

Наприклад, у січні-квітні 2019-го продукція українського тваринництва була на 1,7 % більшою, аніж у січні-квітні 2017-го року. А зростання в харчовій промисловості за той же час становило 2,2%.