Поточна аналітика

Зеленський цілеспрямовано нищить українську енергетику, щоб повернути країну на енергетичну голку Росії та її білоруського сателіта

На аукціонах було уже розподілено потужності для імпорту в листопаді із Росії та Білорусі сукупно 3,1 ГВт електроенергії. Сукупно йдеться про еквівалент потужності однієї із українських електростанцій.

Таким чином Україна повертається на енергетичну голку Росії та її білоруського сателіта ще й в електроенергетиці. Хоча саме зараз ми усі спостерігаємо за наслідками зловживання Росією своїм монопольним становищем на європейському ринку газу.

Доки українські компанії шукають вугілля закордоном і готуються купувати струм в Біл3303орусі, в самій Україні продовжується обвал видобутку вугілля.

  • Зокрема як свідчать свіжі дані Міненерго, у вересні видобуток усього вугілля був на 0,5 млн т меншим, аніж у вересні минулого року.
  • Загалом же за останніх 3 місяці (липень-вересень) було видобуто майже на 1,4 млн т вугілля менше.

Причому різке зниження видобутку було зафіксована за усіма марками. Як тими, які використовуються для спалювання на електростанціях, так і тим, яке використовується для виробництва коксу.

  • Найбільш катастрофічний обвал було зафіксовано на шахтах Добропіллявугілля, яке було повернуте державі наприкінці минулого року.
  • Лише на одному цьому державному підприємстві видобуток обвалився на 1/3. Замість 272 тис т палива, яке було там видобуто у вересні 2020-го та плану в 274 тис т на цей рік, фактично було видобуто лише 183 тис т.

І це відбувається у той час, коли саме на ТЕС державної ж Центренерго спостерігається найбільш критична ситуація із запасами вугілля. У результаті чого їх блоки виведені із експлуатації або працюють на мінімальній потужності.

Те, що усе це відбувається саме у той час, як генеруючі компанії активно шукають на усе більш дефіцитному світовому ринку енергетичного вугілля, якнайкраще ілюструє справжню ціну відосиків і постановочних засідань РБНО, які проводить Володимир Зеленський.