Поточна аналітика

Зеленський зробив все можливе, щоб зіпсувати стосунки України і адміністрації Байдена

Бездіючи у питанні інтеграції в НАТО 2 роки, президент В.Зеленський і міністр закордонних справ Д.Кулеба розпочали якусь дивну кампанію переконання наших міжнародних партнерів прийняти Україну в НАТО.

При тому робиться ця дипломатія дуже недипломатичними методами.

У лютому 2021 року Зеленський в інтервю Axios, продовжуючи відповідь на питання журналіста «Що б Ви сказали президенту Байдену, якби він був тут?» зробив достатньо жорстку заяву: «Якщо без цих фраз, що ми всі будемо думати, ми будемо спілкуватись, для мене перше питання звучало б так: «Містере Президенте, чому ми досі не в НАТО?».

Потім у квітні 2021 року В.Зеленський зробив ще низку подібних заяв, як от в коментарі CNN: «Якщо вони (США) бачать Україну в НАТО — вони повинні сказати це прямо і зробити це. Не словами».

Ще один зразок «дипломатичності» продемонстрував Зеленський на своїй прес-конференції 20 травня щодо «Північного потоку-2»: «Я вважаю, що це (запуск «ПП-2») буде програш Сполучених Штатів Америки, я вважаю, що це буде програш особистий президента Байдена». Аналогічна агресивна риторика з’явилася і в міністра закордонних справ Д.Кулеби.

Після відвертого хамства Зеленського Байдену почалися відверті дрібязкові фальсифікації.

Такі фальсифікації Офісу Зеленського почалися 7 червня, коли Офіс заявив, що у розмові з Зеленським Байден «підкреслив … важливість надання українській державі Плану дій з підготовки до членства в НАТО».

Білий дім спростував заяву про те, що Байден під час телефонної розмови підтримав такий крок. «Українці перекрутили заяву, а потім внесли корективи», – розповів виданню Axios прес-секретар Ради національної безпеки. До вечора понеділка в стенограму заяви офісу Зеленського внесли зміни, видаливши посилання про членство України в НАТО.

Потім Зеленський сказав, що Україна не знала про плани США не вводити санкції проти оператора «Північний потік-2».

Білий дім спростував цю заву, сказавши, що українська влада була попереджена про це.

14 червня 2021 року Зеленський знову «здивував»: «Хвалю за розуміння партнерами @NATO усіх ризиків та викликів, з якими ми стикаємось», – написав він у Твіттері. «Лідери НАТО підтвердили, що ми станемо членом Альянсу».

Цей твіт з’явився напередодні прес-конференції Байдена і, як написала американська Politico, «протягом кількох коротких хвилин виявилося, що Україна знаходиться на шляху до членства в НАТО, але цього не було».

Як написала американська преса, коли Байден нарешті з’явився перед камерами на прес-конференції, він сказав, що НАТО буде стояти за «суверенітет і територіальну цілісність» України, але не згадав про вступ країни до Альянсу. Скоро стало зрозуміло, що Україна дещо «перебільшила» реальний стан справ.