
Монобільшість і підголосовуючі депутати ухвалили не закон про боротьбу з олігархами. Натомітсь, це закон про надання Зеленському права призначати будь-кого «олігархом», переділяти медіа-ринок, за хабарі включати і виключати будь-кого з «реєстру олігархів».
Оцінку таким проектам має надавати Венеціанська комісія «За демократію через право». Якщо Україна іде до Європи, її висновок обов’язковий для врахування.
Неправда, що проект Зеленського змінився: основні антиконституційні речі – позасудове «призначення» олігархів Зеленським на основі «рішення» органу про Президенті – РНБО – залишилось.
А по суті проект 5599 – не про боротьбу з олігархами, а про право Зеленського з подачі призначеної ним РНБО оголошувати “олігархом” будь-кого, впливати на медіа, на економічні відносини, тиснути на опозицію.
«Слуги» ускладнили становище, грубо порушивши Закон про Регламент Верховної Ради.
- «Слуги» вважають, що можуть голосуванням за правки в редакції комітету відхиляти всі інші правки з відповідних питань.
- Це не так. Вони можуть лише змінювати порядок розгляду питання. Регламент не передбачає жодних «спецпроцедур», яhttps://euroin.org.ua/infantylna-dyplomatiya-abo-yak-zelenskyy-v-oon-vystupav/кі дозволяли б прямо в залі відмовити у розгляді поправок депутатів. Процедура за статтею 119-1 Регламенту (обмеження кількості поправок) передбачає складну послідовність дій: збір підписів, голосування, підготовка фракціями поправок…
- А за п.4 ст.45 Регламенту, на голосування ставляться окремо всі пропозиції і поправки, які подані і не відкликані.
- Відбувається свавільне порушення Регламенту – Зеленському і Ко треба пов’язати монобільшість.
Фактично, Зеленському даються механізми «надмірного впливу на політичне та економічне життя», що і є визначенням «олігарха» за їх-таки проектом.
Саме за роз’ясненням цієї позиції звернулись до Венеціанської комісії. І саме тому Зеленський і компанія поспішають ухвалити цей проект. Замість того, щоб посилювати антимонопольні і антикорупційні механізми – що, власне, і потрібно для боротьби з олігархами. Але Зеленського цікавить не боротьба з олігархами а можливість самому стати найбільшим олігархом-диктатором.
Натомість альтернативний законопроект, поданий «Європейською Солідарністю», «Голосом» і «Батьківщиною», справді містить механізми подолання впливу олігархів на економіку і політику: монополії і корупції. Пропонувалося посилити роль Антимонопольного комітету і НАЗК, захhttps://euroin.org.ua/infantylna-dyplomatiya-abo-yak-zelenskyy-v-oon-vystupav/истити і підвищити гарантії незалежності журналістів, Натомість Зеленський захоплює неконституційні повноваження.
Зеленський поспішає, щоб узурпувати владу в країні до того, як тиск свідчень у справі «вагнерівців» змусить його і оточення відповідати за злочини.