Поточна аналітика

ЗСУ знищують ППО росіян антирадарними ракетами AGM-88 HARM

На початку серпня було повідомлення про те, що Сполучені Штати у рамках військової допомоги передали Україні високошвидкісні протирадарні ракети AGM-88 (HARM).

  • За даними ВПС США, ракети HARM виробництва Raytheon мають дальність дії понад 30 миль (понад 48 кілометрів), що робить їх одним із найбільш далекобійних видів зброї, які США надали Україні.

В серпні повідомлялося, що ракети можуть бути використані для ураження російських зенітних радіолокаційних систем, як-от С-400. Ракети також можуть націлюватися на російські протибатарейні радари, які Росія використовує для наведення на українську артилерію.

Крім того, союзники допомогли Україні запчастинами, щоб збільшити кількість українських винищувачів МіГ-29, здатних виконувати бойові завдання.

Вже у вересні українські ЗМІ повідомили, що повітряні сили Збройних Сил України масовано застосовують американські протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM, адаптовані до українських літаків, для придушення систем протиповітряної оборони російських окупантів. Лише за добу (21 вересня) антирадарними «хармами» вражено близько 10 позицій ППО ворога.

Завдяки військовій допомозі союзників, Україна поступово закриватиме небо над Україною і отримуватиме перевагу у повітрі. Проте, за даними ЗМІ, Росія зосередила біля кордонів України близько 800 літаків та гелікоптерів, а також розпочала додаткову мобілізацію 300 тис військовослужбовців, тому Збройні сили України потребуватимуть ще більше зброї і сучасного озброєння, аби давати гідну відповідь ворогу.