Поточна аналітика

Зустріч з «журналістами» Зеленського на шашликах – це рімейк зустрічі Януковича у Межигірї 2011 року

10 років тому майже таку ж зустріч ми побачили у Межигір’ї – тодішній президент Віктор Янукович зустрівся 24 червня 2011 року з журналістами.

Тоді на неї були запрошені: від «Інтера» – ведучий програми «Велика політика із Євгенієм Кисельовим» Євген Кисельов, від Першого національного – ведучий «Шустер LIVE» Савік Шустер, від «1+1» – ведучий «Tkachenko.ua» Олександр Ткаченко, від ICTV – ведучий «Свободи слова» Андрій Куликов, головний редактор газети «Сегодня» Ігор Гужва та шеф-редактор видання «Обозреватель» (obozrevatel.ua) Михайло Подоляк.

Власне тоді багато хто й дізнався про такого чоловіка як М.Подоляк. і дехто навіть вважав, що ця зустріч Януковича з журналістами відбувалась за його порадами. Саме тоді Янукович, щоб додати до свого образу людяності, бігав по пеньках.

Щоправда, треба визнати, на зустріч з Януковичем запрошували хоч і вибірково, але намагались дотримуватися хоч якогось балансу лояльності і м’якої критики.

Зустріч Зеленського з журналістами 6 червня 2021 року – це явний рімейк зустрічі Януковича у Межигірї, тільки запрошували «завжди вірних». Ми не побачили там ні Бутусова, ні Портнікова, ні Кіпіані, ані будь-кого з журналістів, які пишуть про державні проблеми, про закупівлі, про топ-корупцію і про війну на Донбасі. Ми побачили подружжя Гордонів, Голованова, Мусаєву, Шустера, які давно і віддано демонструють лояльність владі і персонально Зеленському.

Є ще один критерій відбору журналістів на пікнік з Зеленським – за невеликим винятком, це всі ті журналісти, які вели і ведуть планомірну роботу з дискредитації П.Порошенка, частина з цих журналістів – з відверто проросійською позицією і працювали на проросійських каналах Медведчука.