Поточна аналітика

Звільнити від акцизів пальне для ЗСУ та аграріїв

П’ятий президент Петро Порошенко закликав звільнити пальне для потреб Збройних сил України від акцизів. Він також закликав передбачити пільги для українських аграріїв.

Він наголосив: фінансування оборонних спроможностей Збройних сил України є найважливішим чинником перемоги та чинником існування української держави.

«ЄС» вважає, що пропозиції уряду про повернення акцизів не мають обґрунтування і послідовного перехідного періоду від воєнного часу на час відновлення економіки.

У фракції «ЄС» є дві принципові вимоги до законопроектів, які стосуються акцизів на пальне:

  • Звільнити від акцизів паливно-мастильні матеріали для потреб ЗСУ.
  • «ЄС» не дозволить оббирати армію, маніпулювати, вилучати кошти Збройних Сил і передавати дорожньому будівництву.
  • При цьому механізми контролю отримання пального без акцизу для ЗСУ є. Вони прописані у Податковому кодексі і при хорошому адмініструванні жодних зловживань не повинно бути. Хіба що хтось наближений до влдаи буде намагатися «заробити» на цьому.
  • Застосувати норми зниженого акцизу для сільгоспвиробників, взявши на озброєння досвід країн Європейського Союзу.
  • Мільйони людей на селі мають відчути підтримку держави. Цей рік був особливо важким для сільгоспвиробників України, від результатів роботи яких залежать мільярди людей по всьому світу. Значна частина посівів була захоплена або спалена ворогом.
  • Разом з тим, блокада портів обмежує логістичні можливості експорту, знижує ціни на продукцію. Необхідно максимально знизити ціни на міндобриво, на засоби захисту рослин, на паливо-мастильні матеріали, щоб фермери могли не тільки зібрати нинішній врожай, але й посіяти наступний.

«ЄС» також закликає спрямувати кошти Дорожнього фонду не на будівництво доріг, а на розширення пунктів пропуску на західному кордоні України, щоб збільшити експортні можливості нашої держави. Збільшення можливостей для пкьноміки – це збільшення надходжень до Державного бюджету, і ці кошти підуть на Збройні Сили України та виплату пенсій і зарплат.

Оскільки влада не чує пропозицій, а за допомогою уламків ОПЗЖ проводить необхідні їй рішення, фракція «ЄС» утрималась.

Голосуванням монобільшості і уламків опзж для економіки створено проблему, яку доведеться долати уже за кілька місяців.